Me suhtleme teiste inimestega läbi oma isiksuse. Isiksus aga koosneb paljudest minadest ja igasse suhtesse on kaasatud nii mõnedki väga erinevad minad. Seepärast pole suhted kunagi lihtsad ja kerged. Minad, mis moodustavad meie psüühe, hõlmavad endas vanemliku mina, lapseliku mina, ratsionaalse mina, emotsionaalse mina ning veel palju teisi.

Meil kõigil on minasid/omadusi, millega me samastume ning ütleme „mina“ – need on meie primaarsed minad. Meil on ka allasurutud ehk mahasalatud minad. Need mahasalatud tunnustamata minad mõjutavad meie tegusid, tundeid ja suhteid sama palju kui primaarsed minad. Omadused, mida sa teistes ülemäära imetled või ülehindad ning omadused, mida sa teistes tõeliselt arvustad, annavad sulle häid märke selle kohta, kes on sinu mahasalatud minad.

Kui sa näiteks imetled või kritiseerid kedagi tema enesekindla olemise pärast, oled sa ilmselt oma enesekindla mina maha salanud ja sinu primaarne mina, millisena sa end maailmale näitad, on selle vastand -ebakindel ja arglik.

Meie minad  mõjutavad väga tugevalt seda, mis liiki inimestega me suhetesse satume. Kui sa soovid oma suhteid täielikult nautida ja neist aru saada ning olla suhetes inimestega, kellega sa tegelikult soovid suhelda, on oluline saavutada arusaamine sellest, kes on sinu primaarsed ja mahasalatud minad.

Mida suurem on meie teadlikkus oma sisemistest minadest, seda paremini oleme häälestatud nendega suhtlemiseks ja seda paremaid valikuid oleme võimelised elus tegema.
 

Kliki kuupäeval ja vaata mis toimub
 
«
»

Sündmuste ajalugu avaneb
 siit