Mis on kinesioloogia?

Sõna kinesioloogia tuleneb kreekakeelsest silbist «kin-», mis tähendab liikumist. Kinesioloogia meetod tugineb Hiina energiaõpetusele ja tegeleb energia liikumisega inimkehas. Hiina meditsiini põhimõtete kohaselt sõltub inimese keha- ja vaimutervis eluenergia vabast voolamisest. Kui energiavool on blokeeritud energia tõttu takistatud, võivad tekkida kehalised vaevused, meeleolumuutused, keskendumisraskused ja hirmud.

Kinesioloogia eesmärk on leida üles energiavoolu takistav stress ja inimene uuesti tasakaalu viia. Kinesioloogilises mõttes on inimene terve siis, kui ta ise suudab negatiivset stressi ikka ja jälle tasakaalu viia, nii et tema energia saab vabalt voolata. Kinesioloogiameetodite abil saab tõsta inimese energianivood, aktiveerida enesetervendusjõude ja parandada seeläbi tervist. 

Hiina terviseõpetuse kohaselt ringleb eluenergia meridiaanides, nähtamatutes inimkeha kanalites. Kaks keskliinimeridiaani kulgevad piki keha keskjoont ja moodustavad omaette energiaringluse, olles ülejäänud kaheteistkümne suurema meridiaani patarei. Viimastel on seos elunditega ning nad kulgevad kehas paarikaupa ja asetsevad paralleelselt. Iga meridiaan on seotud ühe või mitme lihasega. Kinesioloogia kasutab inimese lihaseid mõõduinstrumendina meridiaanides blokeeritud energia kindlakstegemiseks.

Kinesioloogia arendas välja USA kiropraktik dr George Goodheart 1960. aastate algul. Ta avastas üksikute lihaste seose energiameridiaanidega ning et meridiaani kindlate punktide mõjutamisega saab energiavoolu suurendada ja lihaseid tugevdada. Goodheart täiustas meetodit klassikalise meditsiini, kiropraktika, psühhoteraapia, massaaži, toitumisõpetuse jm elementidega.

Milline on kinesioloogiaseanss?

Kinesioloogia põhimeetod «Tervendav puudutus» («Touch for Health») hõlmab 42 lihase testi. Iga lihas on seotud kindla kehatsooni ja -punktiga ning lihaspinge või -lõtvus annab märku eri probleemidest, mille alateadvus on kehasse kinnistanud.

Lihasetest on füüsiliselt kerge ja valutu, aga mõtted, mis seansi jooksul kindlatele küsimustele vastates esile tõusevad, võivad olla ka piinarikkad. Eriti siis, kui keha on mõtteid aastaid ja aastakümneid alla surunud ning mõneks ihuhädaks vorminud. Lihas peegeldab kehas kõike, mis on tasakaalust väljas, olgu see siis emotsionaalsel, biokeemilisel või struktuursel tasandil.

Et millestki vabaneda, on vaja seda teadvustada. Tavaelus pole meil kontrolli alateadvuse üle, kõik negatiivsed emotsioonid on hästi peidetud. Nii me neist ei pääsegi. Endale tunnistamata tunded ja tasakaalutus elukorralduses avalduvad sageli kehalise valu ja vaevustega. Ent vabaneda saab vihast, raevust, hirmust, süütundest jms, kui oskaksime neid endale tunnistada ja teadvustada.

Kinesioloogia ei ole haiguste ravi, tegemist ei ole meditsiiniga. Kinesioloogianõustaja lihtsalt testib keha peal, millega on inimese kõige suuremad pinged seotud. Miks on ta kogu aeg väsinud või miks on meeleolu halb? Inimene võib põhjust näha ühes asjas (nt pahandused tööl), testimise ja küsitluse põhjal aga ilmneb, et vaevuste ajendid võivad juuri ajada sootuks mujal (nt ebarahuldavad peresuhted). Kui probleemi teadvustada, siis saab midagi muuta, pingeid tasakaalu viia. Kui energia liigub ilma takistusteta, siis jääme ka pingelistes olukordades terveks ega haigestu.

Kinesioloogia tasakaalustab ka emotsionaalseid šokke (nt lähedase surm, autoõnnetus, pärast mida inimene ei saa autot juhtida, hirm lifti või lennusõidu ees jms)

Testida saab ka toiduaineid, mis inimesel sobivad. Kliki kuupäeval ja vaata mis toimub
 
«
»

Sündmuste ajalugu avaneb
 siit